| Lionis a întrebat:

Am o tableta cu Android 4.1 Jelly Bean ( GoClever r104 ), la care i-am pus parola ("pattern"). Intr-o zi a luat-o fratele meu mai mic la scoala si a desenat de 15 ori codul gresit. Am in incercat si cu cont de Google, dar nimic, deoarece oricum nu se conecteaza decat prin wireless. Am vazut pe internet un video cand intra in "android system recovery" si o repara dar nu stiu cum se intra acolo pe aceasta tableta (el apasa pe butonul de volum si cel de pornire, tableta are urmatoarele butoane: volum + -, back si butonul de pornire). Am incercat toate combinatiile de butoane si nimic, cand o conectez la PC nu ma lasa sa umblu la fisierele de pe ea. Ce combinatie ar trebui sa fac? Trebuia sa fie root-ata? Daca nu reusesc asa, o duc la garantie? Cum ar trebui sa o deblochez?

Răspuns Câştigător
| mFlavius a răspuns:

Incearca urmatoarele:

Volume Up + Volume Down + Power

Volume Up + Home + Power

Home + Power

| Lionis explică (pentru mFlavius):

Merci oricum, am reusit pana la urma.

2 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Combinatia e power+volum up, in mod normal. Daca nu functioneaza atunci creeaza o retea wi-fi de pe un telefon