| anonim_4396 a întrebat:

Am o tableta eboda si de 2 zile cand am aprins-o mi-a aparut prima daca o bucata mica din ecran ca nu se vedea bine si apoi s-a extins si se vedea numai linii si impartita in 3 bucati pe ecran ca si cum ar fi ecranul crapat. cand e stinsa si ma uit la touch sau la display nu se vede ca e crapata sau urme ceva pe display. pot inlocui undeva display-ul sau mai e valabila garantia daca o dau la service? funda si voturi

Răspuns Câştigător
| jumbobadboy a răspuns:

Daca m-ai ai garantie mergi cat de repede poti cu ea. Daca nu mergi cu ea la un service cat de repede poti ca poate se mai poate salva

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| marinaa9 a răspuns:

Poate a fost tinuta cu fata in jos si peste ea a fost pua o greutate mare, ceea ce a cauzat defectarea display-ului art trebuie sa te duci in licul de unde ai cumparat-o si sa-ti iei una noua