| Yoshy18 a întrebat:

Am o tableta Lenovo care are o problema software. Porneste dar se blocheaza dupa ce apare pe ecran sigla cu Lenovo. Cum pot sa reinstalez sistemul de operare sau file image-ul? Resetarea la setarile din fabrica nu merge.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauti si descarci fisierul firmware al tabletei (atentie la model! ), ik copiezi pe un card de memorie complet goala, formatata pe FAT (sa nu fie mai mare de 2Gb! ).
Cartela de memorie introduci in tableta complet incarcata si conectata la incarcare.
Pornesti tableta.
Soft-ul se va incarca automat.
Dupa incarcarea soft-ului opresti si pornesti din nou tableta.

| Yiing a răspuns:

Descarci de pe net un Android, il pui pe un card sd si il instalezi din boot. https://download.cnet.com/Android-7-0-Nougat/3000-18513_4-77345738.html