| Üstterþ a întrebat:

Am o tableta orion goclever 7o. Fratele meu a lasat-o cam -5 zile in priza, si nu se mai aprinde.Stiti cam cat m-ar duce s-o repar? daca e arsa,n-o pot desface sa ii schimb bateria sau asa ceva? Funda!
Nu imi pot lua alta, ca am 2 calculatoare, un telefon,o tableta,si ar fi cam drastic sa mai iau una,caci parintii muncesc mult pentru bani,si eu n uvreau sa-i irosesc... Ajutati-ma! Ar merge sa-i schimb bateria sau ma rog, unele chestii?

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Desfao si o sa vezi bateria deconecteazo de pe placa de baza si las-o asa vreo cateva ore si o pui la loc si vezi ce zice eu zic ca va merge. ia sa supra incarcat si de aia nu mai porneste

| SkyPilot a răspuns:

Nu ar fi trebuit sa se intample asa ceva. Ar trebui sa incerci sa imprumuti o baterie de undeva si sa incerci daca merge. Scenariul norocos ar fi sa mearga, ai doar bateria de schimbat. Dar daca nu merge, tableta este prajita.

| Üstterþ explică (pentru SkyPilot):

Si daca ar fi prajita, nu se mai poate repara, nu? sad

| SkyPilot a răspuns (pentru Üstterþ):

Nu stiu, nu cunosc acel gen de tableta. Ai putea intrebala un atelier.
Incearca si ce a zis itsoft, cu bateriile astea moderne nu stii niciodata.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Deci incearca mai intai ce a zis itsoft, apoi chestia cu imprumutul.

| Üstterþ explică:

Ms ca m-ati ajutat, caut un raspuns de 1 saptamana...ii scot bateria si vad ce mai pot face