| Rusu_Viorel_1985 a întrebat:

Am o tableta SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1(GT-N8020) si nu imi apare aplicatia Telefon. Inca nu am cumparat un MicroSIM pentru ea. Intrebarea mea e: Dupa ce ii bag cartela ii va aparea aplicatia?

8 răspunsuri:
| ZeroDiferit a răspuns:

Eu am tab fara sim, dar am aplicatia call. Chiar daca pui sim ul aplicatia nu va aparea. Problema e din soft. Incearca sa intri in recovery (opreste tableta, apoi tine apasat butoanele power, volume plus {si tasta home la unele modele} pana apare logo ul tabletei si apoi elibereaza butoanele). Din recovery incearca un data/factory reset (vei pierde toate programele instalate) dar le poti instala f usor intrand in google play all my programs. Daca nu solutia e resoftarea. O zi frumoasa ca o funda.

| ClaudiuStar a răspuns:

Da ii va aparea. Funda plz

| Rusu_Viorel_1985 explică (pentru ClaudiuStar):

Voi vedea. Daca merge iti dau funda. Sa nu crezi ca uit de tine.

| Mozila a răspuns:

Salut! Tableta ta are doar 3G nu poti suna de pe ea ci doar naviga pe internet dintr-un loc fara acces la WI-FI

| Rusu_Viorel_1985 explică (pentru Mozila):

Vazusem pe youtube aceeasi versiune dar avea aplicatia telefon.

| Rusu_Viorel_1985 explică (pentru Mozila):

Aaa, in plus e 4G nu 3G.

| Mozila a răspuns (pentru Rusu_Viorel_1985):

4G-ul difera doar la viteza funda te rog!

| Rusu_Viorel_1985 explică (pentru Mozila):

Am spus 4G pentru a ma lauda. Stiu ca-i vorba de viteza. Mai astept raspunsuri si ma mai gandesc la funda.