| Andrey_Andrei_1994 a întrebat:

Am o tableta Samsung Galaxy Tab 2 10.1 cu root facut. Am instalat chainfire 3D iar acum nu mai se deschide. Ramane blocat pe logo-ul Samsung. Am incercat sa instalez cu odin dar nu imi recunoaste tableta si nu pot instala un ROM. Ma chinui de 2 saptamani sa o fac si nu pot.

2 răspunsuri:
| ShoFan a răspuns:

Exact problema asta am avut-o eu la Tab 2 7.0, tot din cauza Chainfire-ului. Nu ai ce să îi mai faci. Trebuie să te duci cu ea la service să ți-o înlocuiască.
Cauza acestei probleme este lipsa compatibilității Chainfire-ului cu Android-ul mai mare de 2.3.x.
Îți recomand să nu ceri înlocuirea tabletei la service-ul Samsung deoarece ei vor verifica daca e root-ată. Înlocuiește-o de la retailer-ul de unde ai cumpărat-o.

| ShoFan a răspuns:

A, și încă un sfat. Să nu iți instalezi Chainfire niciodată la telefoane cu Android mai mare de 4.0. Contrazic ceea ce am scris înainte deoarece există totuși telefoane cu 4.0 care suportă Chainfire. Dar sunt rare.
Deci, pentru siguranța telefonului/tabletei, dacă android-ul e mai mare decât 2.3.x, NU instala Chainfire!