| Anghel_Alex_1990 a întrebat:

Am o tableta si cateodata nu mai merge netu.e conectat la o retea de wireless dar nu merge sa intru pe play store youtube etc.
de exemplu daca merge liniile alea care arata cit semnal de net ai sunt albastre si daca nu merge sunt gri ce sa fac?

dau funda!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E slab semnalul in caz ca furi de la un vecin internet se intelege ca nu are cum sa mearga bine netul la tine.

| Anghel_Alex_1990 explică (pentru mgtow):

Nu.
chiar daca stau la 2 cm de router nu merge. pe google merge dar pe celelalte nu

| Bogdanovici24 a răspuns:

Inseamna ca nu ai semnal WI-FI(e prea slab semnalul). Acele linii albastre trebuie sa fie full, atunci ai semnal full.Liniile iti indica semnalul wirelles.

| clau1 a răspuns:

Depinde de abonamentul la internet(cati mb/s are).Si mie mi s-a intamplat la fel si a trebuit sa modific abonamentul la o viteza de 150mb/s. Daca vrei sa iti mearga abonamentul la internet trebuie sa fie de 150 mb/s

| Anghel_Alex_1990 explică (pentru clau1):

Doar tableta are probleme, atunci cand altcineva se conecteaza de pe telefon merge bine. :d

| Mhl_Stelu_2001 a răspuns:

Opreste Router-ul timp de 4-5 minute si apoi porneste-l .....asteapta 2-3 minute sa se incarce apoi poti intra pe Google Play