| Danutzza_Dana_1998 a întrebat:

Am o tableta Smailo Web Energy 8. La ea am desenat un model pe care l-am uitat. Ce pot sa fac?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TheCuriousMonkey a răspuns:

Intraţi in meniu recovery si resetati tableta la setarile din fabrica -> Cum se face acest lucru?-> Cu tableta stinsa va trebui sa apasati prima oara pe butonul de "Home" pe urma apasati si butonul de "Power", tineti apasate butoanele pana tableta va intra in menu recovery, dupa care cu butonul de Home parcurgeti lista pana ajungeti la optiunea Wipe Data/FactoryReset si cu botonul de Power selectati acea optiune. In mod normal se vor sterge toate datele de pe tableta, iar apoi tableta va intra din nou in menu recovery si va trebui sa selectati cu butonul de Power optiunea Reboot Sistem Now. (tableta se va restarta si va intra in sistemul de operare fara a mai fi blocata). Sper că te-am ajutat şi că voi primi Funda. Succes.

2 răspunsuri:
| vladv26 a răspuns:

Ii dai un resett

| Stinray a răspuns:

Mai incearcă să desenezi modelul până când apare să te loghezi în contul de GMAIL. (Pentru asta ar trebui să te fi înregistrat cu cont de Google în tabletă şi să nu fi uitat ID şi parola) Dacă nu te-ai înregistrat cu cont de GMAIL pe tabletă atunci trebuie să faci Recovery.