| SoimulX505 a întrebat:

Am o tabletă (Viva H10 LTE), a cărei baterie se descarcă foarte repede. Ce aș putea face pentru a o repara?

(Funcționează mai puțin de 30 de minute cu bateria 100% când mă uit pe Facebook)

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

Este normal, sunt multe aplicatii deschise in background, plus BT, GPS, Wifi, 4G.
Instaleaza versiunea Lite pentru FB.
Din store cautati o aplicatie pentru formatarea bateriei (avanced repair battery, etc), utilizati-o apoi dezinstalati-o.
Setati aplicatiile ca atunci cand sunt inchise sa nu ruleze in background si dezafectatii notificarile.