| folland a întrebat:

Am o tableta VONINO Sirius Qs cu memoria interna împărțită în două: 1Gb stocare internă și 6 Gb stocare usb.Problema este că aplicațiile se instalează pe stocare internă și la 3, 4 aplicații instalate apare notificarea spatiu insuficient ceea ce nu permite instalarea aplicatiilor. Exista posibilitatea de a uni memoria interna astfel sa fie 7, 8 Gb pe care sa se poată instala aplicații?

2 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

Nu.Insa exista o aplicatie ce-ti muta din intern in sdcard, dar am uitat cum se cheama.Cauta pe google te rog. Gen "cum instalez aplicatii pe card, Android".

| folland explică:

Cum reușesc să măresc memoria pe care se instalează aplicațiile., Adică sa unesc 1+6=7