| anonim_4396 a întrebat:

Am o telecomanda,de aer conditionat,iar cand dau aerul conditionat mai tare merge doar pana la un punct,apoi scoate un gajait si se opreste, care poate fi cauza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ti-am zis, incearca sa o inlocuiesti sau sa o cureti... nu stiu ce sa zic, poate ai trantit`o sau ceva de genu` si s`a stricat cv in ea. nu stiu exact happy

2 răspunsuri:
| Scrabby a răspuns:

Telecomada este stricata probabil. nu am inteles exact ce gajaie (telecomanda sau aerul conditzionat) dar daca telecomanda, atunci du`te de unde ai achizitionat aerul si schimb`o sau desfa`o si ggurata`i placa de baza din ea cu spirt, apoi asambleaz`o la loc.iar daca aerul este problema si il ai in garantie, incearca sa mergi cu el la firma, sau daca te pricepi, desfa`l si curata`l. posibil ca motorul sa fie supraincarcat de praf. sper ca te-am ajutat.

| anonim_4396 explică (pentru Scrabby):

Pai telecomanda,,, insa, cand nu este asa cald afara n are nimic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai ti-am zis, incearca sa o inlocuiesti sau sa o cureti... nu stiu ce sa zic, poate ai trantit`o sau ceva de genu` si s`a stricat cv in ea. nu stiu exact happy