| GecziKiss a întrebat:

Am o unitate mai veche, iar pe hard-ul de la ea am mai multe poze si fisiere salvate de cand eram mic. Nu mai folosesc unitatea de mai bine de 7 ani, iar acum m-am gandit sa iau fisierele din hard. Problema era că, acum vreo 3-4 ani, cand eram mai mic (eu avand 18 ani si mai putina experiența cu partea hardware a calculatoarelor) am vrut sa fac aceeași chestie, si accidental am mai scos cate un cablu, am uitat sa il pun la loc, unul chiar l-am taiat...

Și mă gândesc, exista ceva cabluri incat sa conectez hard drive-ul la un alt pc, precum un hard extern? Modelul hard-ului e WD1200, exact modelul asta https://www.ebay.co.uk/......3839455203

Ce altceva pot face incat sa salvez fișierele?

2 răspunsuri:
| vali5 a răspuns:

Poti sa il clonezi