| WalterWhite a întrebat:

Am o voce cu care nu pot sa strig tare (decat daca sunt foarte nervos) si mi se pare ca nu e destul de groasa, cum pot sa o fac mai groasa (un pic)?

Răspuns Câştigător
| Poison_7046 a răspuns:

Ce varsta ai? Daca esti trecut de 22 ani te poti duce la medicul foniastru ori orl-ist ca sa iti spuna ce exercitii poti face pentru corzile vocale ori ce vitamine trebuie sa iei pentru a declansa un proces din organismul tau.
In nici un caz nu trebuie sa te apuci de fumat pentru a avea vocea mai groasa, pe langa faptul ca s-ar putea sa nu mearga, iti distrugi si sanatatea. Eu fumez de ceva timp si nu simt ca mi s-a ingrosat vocea

5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Apucă-te de fumat. Glumesc.
Depinde de vârstă, până pe la 18-20 de ani vocea bărbaților suferă multe modificări. Dacă ai trecut de această vârsta, ideal ar fi să te obișnuiești cu vocea ta. Așa cum este ea acum.

| kleorys a răspuns:

E normal, au loc schimbari in timpul pubertatiihee hee

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Vorbesti mai gros.

| HellYeahChristine a răspuns:

Hmm...stiu ca de la tutun ti se ingroasa vocea.Mai mult nu sorry happy

| TormentOfSins a răspuns:

Alyn22 o fii de vina avatarul de gagica pe care il ai, faptul ca i se schimba vocea are 15 ani poate 16. Boring