| Jenova89 a întrebat:

Am observat azi ca capatul incarcatorului de la laptop, mai exact aproape de mufa, are o gaura, e clar gaura facuta de ceva/cineva si in zona aia firul se incalzeste foarte tare. Vreau sa stiu daca se poate strica, arde sau ceva de genul si daca are rost sa-i pun un scoci sau ceva in zona aia. Multumesc.

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Eu cred ca gaura acea e facuta pentru aerisire deoarece intre mufa si gaura leptopului circula un curent de 12 13 V la aproape 2 amperi deci intensitatea e mare fapt ce determina si incalzirea.

| Jenova89 explică (pentru FlorinDiablo):

Pare a fi o gaura facuta de cineva...

| FlorinDiablo a răspuns (pentru Jenova89):

Nu stiu ce sa zic? Eu am intalnit alimentatoare care le aveau din fabrica.

| dalea a răspuns:

Daca se incalzeste cablul inseamna ca este un scurtcircuit in zona aceea.Ar trebui sa cauti pe cineva care se pricepe sa iti rezolve problema. Daca nu faci acest lucru ti se poate arde incarcatorul.

| catablondu a răspuns:

Buna, da, din pacate se poate strica. Poti sa pui scoci sau banda acolo, dar nu te ajuta foarte tare, daca a inceput sa se strice, ai grija sa nu iti arda laptopul. Un scurt circuit e sufficient.

| PickUp a răspuns:

Salutarehappy
Am avut si eu o problema la fel... Am pus scoci iar cand s-a incins foarte mult deoarece nu a mai putut respira de loc a luat foc.
Eu iti recomand sa schimbi aceea partehappy
Bafta!
Funda?