| SorinELoo7 a întrebat:

Am observat ca Windows 8 si Windows 7 au aceleasi cerinte. Cum credeti ca imi va merge Windows 8 pe aceasta configuratie:
- procesor AMD Athlon 64 x2 dual core 3600+ 1, 91 GHz
- memory 1 Gb
- ATI radeon x1050
PS: Windows 7 imi merge destul de bine.
Procesorul face fata la anumite lucruri cu 1.91 GHz sau trebuie mai mult de 2 GHz?

7 răspunsuri:
| ionut2424 a răspuns:

Salut! oricum iti mai trebuie minim inca 1 gb, sa fie cat de cat ok.dar parerea mea e ca e varza windows 8, crezi ca zboara pc daca ai windows 8. ce crezi ca poti sa faci asa multe pe windows 8 si nu poti pe win7.e cam la fel amandoua windowsuri. difera interfata.

| SorinELoo7 explică (pentru ionut2424):

Imi voi cumpara cat de curand inca 1 Gb RAM

| anka17 a răspuns:

Windows 7 este foarte bun, dar cel mai bun windows si care functioneaza foarte bine mult timp este windows xp sp 2, este foarte bun eu numai pe acesta il utilizez, ti-l recomandwinking

| SorinELoo7 explică (pentru anka17):

Eu folosesc versiunea SP3.

| xXShyGirlXx a răspuns:

Sa nu iti pui win8. Iti face numai probleme. Chiar daca e mai rapid ca win7, vei avea tot felul de probleme si e enervant. Iti recomand sa ramai la win7. Ai rabdare sa apara peste tot win8 si sa fie mai multe pareri pozitive. Pentru mine win8 are un mare minus. Baftawinking

| SorinELoo7 explică (pentru xXShyGirlXx):

OK, mersi! oricum nu-mi puneam Windows 8. Astept pana va aparea versiunea finala.

Cum ti se pare acesta placa video: http://www.emag.ro/......EBXH2BBBM/ ca as crea sa o cumpar.
Am tipul de memorie DDR, pot sa pun si alt tip de memorie?

| TƎD a răspuns (pentru xXShyGirlXx):

Am windows 8 pro activat si cu update la zi.Este mult mai bun si mai placut ca windows 7.