| Ahramehna a întrebat:

Am onoarea TPU

Am un ASUS A3H și a murit BIOS-ul.
Totusi, la folosirea tastei F4, intră pe AsusTek BIOS ROM Easy Flash Utility.
Îmi oferă posibilitatea de a încărca de pe un device un fișier de tip binar.

Poți să mă ajuți să fac rost de acel fișier?
Mărturisesc că nu știu firma producătoare.

Cu deosebită stimă și respect,
Adrian-Paull CUCIUC

4 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

MR. Adrian-Paull Cuciuc ca membru al acestui mare si important site,, TPU'', va recomand sa urmati pasii urmatori:
1. Cred ca D-voastra aveti un laptop v-as recomanda sa scoateti acea baterie de la BIOS, este una rotunda, si o bagati peste aprox. 5 min. 2.Deasemenea incercati sa intrati in bios cu butonul,, Delete'' il apasati de repetate ori pana intrati in BIOS iar dupa dati factory default, salvati si da-ti restart.
Nu prea cred ca a murit BIOS-UL.

Cu deosebita stima, respect, onoare etc etc
Gabriel tongue

| grab a răspuns:

Incearca sa iei un firmware de pe site-ul lor

http://drp.su/drivers/notebooks/?v=ASUS&m=A3H&id=811&l=en

| express11 a răspuns:

Sau schimba bateria c-mos

| Ahramehna explică (pentru Gabitzu246):

Desi dupa atata amar de vreme, va multumesc pentru savurosul si competentul raspuns.

Cu deosebita stima, respect, onoare etc etc
Paull