| Miai34 a întrebat:

Am o pereche de casti cu fir pentru calculator. Uneori o casca nu se mai aude si in momentul ala umblu putin la fire, misc pe acolo si apoi isi revine. Ce ar putea sa aiba? Le-as putea repara acasa? Cum?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sunt uzae firele de la mufa care intra in pc. Nu preai ai ce sa le faci, iti trebuie cat de cat niste cunostinte ca sa o desfaci si sa le pui cum trebuie.

| Michaeel a răspuns:

Înseamnă că nu îți mai merg, s-a rupt un fir la casca sau nu mai face conexiune. Mi-e des mi se întâmplă asa, nu le poți repara, cel mai bine îți iei altele.