| amazonul11 a întrebat:

Am pe calculator un nVIDIA 550ti de 1gb, este foarte învechită deja și nu-mi mai duce nici un joc, ce mi-ați recomanda pana în 250lei la mana a doua? Sa fie diferenta majora fata de ce am eu acum.
Un 750ti ar fi foarte bun dar se găsesc puține sa fie mai ieftine, un 750 simplu, 760, sau ceva Radeon? Aștept sugestii repet, sa fie ceva diferenta mai majora fata de ce am acum

7 răspunsuri:
| Al3x998 a răspuns:

Cea mai buna placa video care se gaseste si la 250 lei ar fi GTX 660. Ca performante este peste un 750 Ti.

| Traiescpepamantromanesc a răspuns:

Gigabyte GeForce GT 710, 2 GB, GDDR5, 64-BIT

| amazonul11 explică (pentru Traiescpepamantromanesc):

Găsesc un de asta și la 150 de lei, este foarte ok, dar din câte văzut parca nu e diferența mare între a mea și asta

| Traiescpepamantromanesc a răspuns (pentru amazonul11):

Asus rx 460 OC 2GB GDDR5 ( echivalent nVIDIA gtx 1050ti 2GB)
Merge GTA 5 in full HD 50 FPS și CS-GO 200 FPS
300 lei pe olx, dar tipu negociază prețul.
Te-am ajutat?

| amazonul11 explică (pentru Traiescpepamantromanesc):

Da, mai aștept rasp, dacă nu îți dau fundă, am găsit și eh pe olx multe dar de asta am întrat sa întreb aici

| Traiescpepamantromanesc a răspuns (pentru amazonul11):

Ok. Eu mai caut. Daca e ceva iti spun. Daca nu, e ok

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru Traiescpepamantromanesc):

Https://gpu.userbenchmark.com/......3649vs3641 care echivalente ca e cu 50% mai buna 1050 ti.