| Wehrmacht a întrebat:

Am pierdut un telefon Samsung galaxy gio gt-s5660.Mi-a alunecat din buzunar in masina.L-am oprit pe ala din nou si a spus ca nu a gasit nici un telefon. Exista vreo metoda sa aflu unde este(cu ajutorul politiei) daca i-a fost scoasa cartela si pusa alta pentru a putea fi folosit(aia are si PIN schimbat si e si blocata acum)? Adica...are ceva telefonul in el care sa arate unde este daca apelezi la politie in caz ca a fost furat? Am actele lui.Am si acel nr se serie daca ajuta cu ceva...

2 răspunsuri:
| Marwell a răspuns:

Daca aveai un program dinainte instalat ca exemplu anti theft iti venea automat pe 5 numere prestabilite numarul nou, si daca era conectat la wifi puteai afla locatia, puteai sterge tot de pe telefon, sa-l blochezi cu pin, si deci nu mai avea ce face cu el

| Marwell a răspuns:

Cauta pe google "cerberus anti theft"