| ChircaNNNNNN a întrebat:

Am placa Nvidia 850M si imi lipseste din NVIDIA Control Panel- Display Setings..am incercat 1000 de metode gasite pe net dar nici unu nu da rezultate! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Foloseste installer-ul de Nvidia cu Geforce experience.
In cazul in care nu merge verifica daca este si as default placa din bios.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Si ma rog ce metode ai incercat?
Iti trebuie drivere, asta e tot ce trebuie.

| ChircaNNNNNN explică (pentru DrGeorge):

Am incercat in toate modurile posibile doar ca nu stiu despre ce e vorba cu bios-ul...lamurestema te rog ca am pierdut o zi cu chestia asta si degeaba.

| ChircaNNNNNN explică (pentru sltlp):

Am reinstalat driverele de nu stiu cate ori...le-am instalat in alta ordine...pot spune ca am incercat tot ce scrie pe net in legatura cu aceasta problema "Nvidia Control Panel missing options".

| sltlp a răspuns (pentru ChircaNNNNNN):

1. pune driver-ul de la chipset Intel
2. Pune driver Intel hd
3. driver: http://www.geforce.com/drivers/results/96885

| ChircaNNNNNN explică (pentru sltlp):

Spune ca nu e compatibil cu versiunea mea de Windows.