| GaNeA001 a întrebat:

Am placa video Mobile Intel(r) 4 series express chipset family si in dxdiag imi apara ca aprox memory e 1292 MB. Totusi, nu pot schimba rezolutia la PES 2009. Imi zice ca VRAM-ii sunt prea putini (64MB). Si multe jocuri imi merg mai greu din cauza asta. Am pc destul de bun pentru acele jocuri dar placa ma trage in jos.
Cum pot rezolva fara inlocuirea placii?

Display Devices
Card name: Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
DAC type: Internal
Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_2A42&SUBSYS_C571144D&REV_09
Display Memory: 1292 MB
Dedicated Memory: 32 MB
Shared Memory: 1260 MB
Current Mode: 1280 x 768 (32 bit) (60Hz)

Informatii din DxDiag.

Funda!

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Placa video e cea mai importanta piesa cand e vorba de jocuri. Placile integrate nu sunt fabricate pentru jocuri. ce poti face? mai nimic, decat sa-ti cumperi o placa video dedicata. decat daca folosesti un laptop (la care nici nu poti monta o placa video)

| GaNeA001 explică:

Pai asta-i, folosesc laptop sad.
Am facut un update la placa si acum in dxdiag la save information imi da asa:
Card name: Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
DAC type: Internal
Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_2A42&SUBSYS_C571144D&REV_09
Display Memory: 1324 MB
Dedicated Memory: 64 MB
Shared Memory: 1260 MB

Eu as vrea sa stiu cum sa foloseasca toata memoria.