| ZaKid a întrebat:

Am postat o fotografie pe Facebook. Vreau ca aceasta sa fie PUBLICA sa o vada toata lumea chiar si cei care nu ii am la friends dar vreau sa adaug o exceptie pentru o persoana. Cum fac asta?

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

E simplu, frate trebuie sa dai pe butonul acela de sus unde scrie public la personalizat si apoi scrii cine nu vrei sa o vada

| Ruxandra15 a răspuns:

Trebuie sa blochezi acea persoana altfel nu poti.

| AlexL28 a răspuns:

Public nu inseamna ca va aparea in newsfeed-urile tuturor, wtf, daca cineva din instambul pusteaza o poza cu el public ar trebui sa-mi apara si mie in news, spre exemplu?
Nu, public inseamna ca o vede orice iti viziteaza tit timeline-ul, iar daca pui doar prieteni, doar ei o pot vedea cand se uita pe profilul tau, nu orice

| Menker a răspuns:

Salut! Pe butonul care schimba de la Public la Prieteni de pe fotografie apasa pe butonul "Personalizat". Iti va aparea o fereastra si iti va scrie "Cine nu va vedea asta": tu trebuie sa scrii numele persoanei si gata. big grin

| ZaKid explică (pentru Menker):

Scriu numele persoanei la "exceptii" insa mai sus cand trebuie sa selectez cine sa vada nu pot selecta decat (Prieteni; Prietenii Prietenilor ...etc) nimic legat de a fi postarea publica.

| Menker a răspuns (pentru ZaKid):

Pai nu, nu trebuie sa selectezi mai sus cine sa vada. Trebuie sa pui pe public inainte sa intri. Aici:
http://imgur.com/XvJiXqF