| andrei123145632 a întrebat:

Am prea multa memorie, si am doar un singur joc. https://postimg.cc/image/yqxm7aa7r/ nu am prea multe programe. Exista vreun program, care sa stearga tot ce este nefolositor? Eu daca intru in control panel, sa sterg, nu imi arata decat cele de baza....si n-am ce sterge

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Vezi ca ai un folder Descarcari. Da click dreapta pe el si vezi cat ocupa si apoi ce se afla in acel folder. happy
Daca in Control Panel sunt doar programele de baza, nu ai de ce sa umbli la ele, sa le dezinstalezi.
Altceva iti ocupa tie pana la 83 gb pe partitia C. big grin
Intreg sistemul de operare are dimensiunea lui, dar pana la valoarea ocupata e cale lunga.
Vezi ca si navigarea pe net iti stocheaza fisierele temporare pe hard.
Ai putea sa folosesti CCleaner, ca sa mai scapi de aceste date.
Am rulat de mai multe ori softul pe sistemele altor persoane, si tot elibera cate 2-3 gb de pe C (destul de mult spatiu ocupat inutil).
Mai ai "Muzica", "Documente", "Fisiere video". Cerceteaza si aceste foldere, ca nu se stie ce gasesti.
Kituri, documente, muzica, filme aflate pe partitia C le muti pe toate pe D, ca vad ca e gol.