| Maria_Ana_1999_GCt5 a întrebat:

Am primit de Craciun o tableta si trebuie sa ii incar bateria prima data, doar ca o tin de 3 ore in priza si nu s-a incarcat deloc. aveti alte sugestii?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca tableta arata ca e conectata la incarcator, ar trebui sa se incarce. In cel mult 5 ore ar trebui sa fie incarcata. Daca are un incarcator de 1A si baterie de 3000mA, in 3-4 ore ar trebui sa fie incarcata. Poate nu e bun incarcatorul sau acumulatorul, sau mufele, cablul, circuitul de incarcare. Daca e noua, ar trebui dusa in garantie.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoate bateria din tableta si pune-o la loc. Reincearca! Daca nu merge trebuie trimisa in garantie. Ia legatura cu firma care a dat garantia ( atentie! Nu magazinul care ti-a vandut-o.). Trebuie sa ai un telefon pe garantie.

| AtomiX a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza prizei, mi se mai intampla si mie cand ma duc la cunostinte si imi iau incarcatorul pentru tel, il tin in priza 4-5 ore si abia se incarca 20%, care in mod normal in 3 ore e incarcat full. Incearca in alta priza si cel mai bine, cand o pui la incarcat opreste-o, poate sa aiba vreo aplicatie care sa ruleze in background si cere baterie. O opresti, cauti o priza prin casa care stii ca e buna si o lasi cateva ore la incarcat, daca dupa asta tot nu se incarca, inseamna ca tableta e defecta.

| RAY a răspuns:

Inseamna ca ori nu ai curent in casa, priza defecta, incarcator defect, bateria defecta, da o resetare generala

| LePotato a răspuns:

Ori e defecta priza, ori tableta.

Du-te cu ea la service daca nu incarca nici in alta priza