| NicolaeCristianAnonymous a întrebat:

Am primit mostenire un mini pc, nu dau detalii despre mostenire. Am primit un HP t510 mini pc
cu un processor VIA Eden X2 U4200 (1 GHz, 2 cores) 2 sau 4 gb ram are(nu stiu ca nu l-am pornit).
Placa video integrata VIA VX900 128 mb luati din rami asa scrie pe site-ul official.
Memorie flash de 2 sau 4 gb (am sa-i adaug un hdd/stick usb).
Cu el nu am primit si cablul de la alimentare, nu il gasesc in casa fostului propietar.
Am cautat pe multe siteuri si ar trebui sa fie un alimentator asemanator ca la laptopuri de 65w. Oare cat ar costa la un service it un alimentator de 65w? E bun pentru jocuri vechi gen cele de snes, n64, nes, gameboy(cu emulatore) sau gta 3, vc, gta sa, samp, cs 1.6, minecraft? La partea de browsing e bun? As vrea sa folosesc sopcast pe el sa vad canalele tv romanesti. Are preinstalat windows embedded 7 pe el si am sa instalez pe un hdd windows 7 normalul.

Răspuns Câştigător
| NicolaeCristianAnonymous explică:

Nu recomand sa investesti in acel PC, e destul de depasit, in 300-400 lei gasesti configuratii SH mult mai bune.

Uite un exemplu la 250 lei
https://bit.ly/2IEN8vu

Mult peste PC-ul tau, duce jocuri destul de decente ca minecraft sau san andreas, ok si pentru tv online si browsing.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai nevoie de ceva de genul
https://bit.ly/2XCx83q

Recomand Win XP, configuratia este prea slaba pentru win 7. E destul de depasit PC-ul, nu te astepta sa poti face cine stie ce pe el.

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru Intruder19):

E ok alimentator dar nu sunt sigur ca ala care-mi-ai zis se potriveste cu HP t510 pentru ca s-ar putea ca HP t510 sa aiba mufa diferita, il duc la un service si cauta aia. O sa duca jocuri? in minim 30 fps? din astea snes, n64, gameboy, nes? sau gta sa, vc, gta 3, cs 1.6 si samp sau minecraft?

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru NicolaeCristianAnonymous):

Nu recomand sa investesti in acel PC, e destul de depasit, in 300-400 lei gasesti configuratii SH mult mai bune.

Uite un exemplu la 250 lei
https://bit.ly/2IEN8vu

Mult peste PC-ul tau, duce jocuri destul de decente ca minecraft sau san andreas, ok si pentru tv online si browsing.