| MDDomin a întrebat:

Am primit o placa video rx 580 cadou de ziua mea si am unu rx 480 in pc si ambele rx uri funcioneaza pe placa mea de baza. Pot sa le folosesc pe ambele de odata?

Răspuns Câştigător
| DoctorWh0 a răspuns:

Da, ar merge, dar crosfire nu este cel mai bun la ceea ce vrei tu sa faci, si avand in vedere ca ai o placa AMD(foarte buna), nu ai ce sa folosesti in afara de crossfire. Daca ne zici ce placa de baza ai, am putea sa iti zicem exact cum sa faci.

| MDDomin explică (pentru DoctorWh0):

Producator ASRock
Model 970 Pro3 R2.0
Producator chipset AMD
Chipset 970, SB950
Slot PCI Express x16 2 (x16 / x4)
Slot PCI Express x1 1
Slot PCI 2
Numar SATA-III 6

| DoctorWh0 a răspuns (pentru MDDomin):

Da. Poti sa le pui in crossfire fara nici o problema.