| letytia a întrebat:

Am primit o tableta de la scoala si ni s-a zis sa instalam o aplicatie red mdm, insa nu stiu ce e cu aceasta aplicatie si nu stiu daca sa o instalez sau nu. Nu ni s-a zis nimic, ci doar am primit un document unde aparea si aceasta informatie.
Eu nu as vrea sa instalez asa ceva. Ce e aplicatia aia?

1 răspuns:
| Vali2265 a răspuns:

E o aplicație care blochează accesul celorlalte aplicații care nu sunt pentru școală. E un fel de launcher doar că doar îți limitează ceea ce poți face pe tabletă ca să nu poți folosi tableta să stai pe retele sociale, jocuri etc... din moment ce o primești pentru a învăța de pe ea (și cel mai probabil deja e instalată aplicația și rulează ca interfață și launcher principal).