| BlackNights a întrebat:

Am primit router wireless de la Romtelecom, dar calculatorul nu are placa de retea. Din cate m-am interesat pentru calculator imi trebuie un adaptor wireless, caci la laptop nu e nicio problema.Insa pentru a conecta wireless-ul la calculator imi trebuie neaparat si placa de retea sau e suficinet numai un adaptor wireless?

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Ori placa de retea ori wireles. Eu stiam ca iti dau si un cablu usb la modem, ca sa-l conectezi direct la pc in caz ca n-ai placa de retea. Nu stiu sigur daca fac asta pentru toate modemurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E suficient numai un adaptor wireless. costa cam 50 de lei, e un stick pe care il bagi la usb, instalezi driverul care vine odata cu el si gata.