| abc23 a întrebat:

Am primit un laptop de la cineva, care este cumparat din 2007. De atunci, nu a mai fost reinstalat sistemul de operare pe el. Nu merge sa intru in MY Computer, decat dupa vreo 1 ora de asteptare si tot asa... Cateodata, se mai stinge singur dupa o bucata, iar DVD-RW, ca sa-mi booteze de pe CD, nu mi-l arata in BIOS decat atunci cand vrea el. Ce pot sa-i fac? Sa instalez de pe stick Windows-ul?

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Salut! Are lipsa de contact la slotul DVD-ului, probabil problema e pe mufa de pe placa de baza dar e posibil sa fie chiar mufa din DVD de vina in cazul asta schimbi doar DVD-ul dar daca e pe placa e nevoie de servis.

2 răspunsuri:
| Beretta a răspuns:

Esti sigur ca cd-ul este bootabil? Daca este si te pricepi cat de cat la calculatoare dai un reset la bios sau daca nu scoti hard disk-ul si il bagi la altcineva in laptop sa instaleze el sistemul de operare, stiu ca se poate si pe stick dar nu am facut asta niciodata

| AnduZisAlexandru a răspuns:

Fii atent,mai reinstaleaza odata windowsul,daca pateste la fel, uitate la pasta de la procesor,poate e intarita, schimb-o, si neaparat sa iei pasta GRI.E cea mai buna, daca iti da alba refuza, tie iti trebuie GRI.