| Drack550 a întrebat:

Am probleme cu Pc de vreo 2-3 zile de fiecare data cand vreau sa deschid un program imi apare fereastra cu open with si sa aleg programul. Pe langa asta de fiecare data cand dau click dreapta si selectez proprietati imi da eroare in care scrie asa C:\WINDOWS\system32\rundll32. exe. Application not found.Alta problema este cand vreau sa descarc de pe net imi da o eroare si pe mail sau anumite pagini nu ma lasa sa intru zici ca nu a fost gasit pagina respectiva. Va rog mult ajutati-ma si astept raspunsuri serioase nu cu schimba Windowsu (vreau alta solutie va rog mult cat de repede se poate dau funda +vot!)

Răspuns Câştigător
| stanly7 a răspuns:

Daca nu vrei sa reinstalezi windowsul, care dupa parerea mea e cea mai buna solutie si cea mai sigura, incearca o scanare cu malwarebytes antimalware
http://download.cnet.com/......04572.html sau
deschizi notepad scrii:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]
@="\"%1\" %*"
salvezi fisierul cu numele fix.reg pe desktop, dai dubluclick pe el, apoi confirmi cu yes si restart.
Sau descarci fisierul de pe pagina asta http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm
al 9-lea cel cu exe file association fix, il dezarhivezi si il deschizi.

| lgckiddz a răspuns (pentru stanly7):

Frate! Iti multumesc, merge 100% asta cu notepad.Respect de la mine si numa bine big grin

| CristianSmecheru a răspuns (pentru stanly7):

Stanly7 Te rog eu Ajutama si pe mine ca nu am inteles da-mi id tau de mes : sau ia idu meu de mes : cristian_frumosu42 te rog eu multtt nu stiu ce sa fac crying ca nu pricep. te rog Ma ajuti? Sa inteleg ce sa fac cu notepad? sad

| alaska11 a răspuns (pentru stanly7):

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si Maicuta Domnului sa te ajute sa nu te lase niciodata la greu. mersi mult mane

| Rotaru_Andy_Andrea_1998 a răspuns (pentru stanly7):

Buna daca vezi mess nu stiu cesa fac a aceas problema sd nu stiu cum se face cu notpadeul

15 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai regleaza data si ora la pc! pentru ca sunt in urma! Asa rezolvi problema cu site-urile pe care nu poti intra!

| g0odJoOb a răspuns:

Stalyn7 a dat un raspuns correct! Felicitari...mie mi-a mers

| Roll_Roly_1997 a răspuns:

Stanly7 iti multumesc din tot sufletul...mi-a reusit chestia aia pe care am scris-o in text doscument...ms inca odata! RESPECT

| stanly7 a răspuns (pentru Roll_Roly_1997):

Ma bucur ca te-am ajutat.
Succes in continuare.

| AlexMee a răspuns:

Va multumesc fix aceeasi problema aveam si eu.

| PaulKendaMa a răspuns:

Stanly cum adica deschid si confirm cu yes?

| PaulKendaMa a răspuns:

Stanly7 am facut cum ai zis la notepad, dar nu am inteles, deci am scris aia si l-am salvat cu fix.reg dar nu am inteles partea cu yes...
Am dat restart la pc si degeaba
Te rog mult ajuta-ma

| Luiza_Allesia_1994 a răspuns:

Stanly7 : Am incercat si eu aia cu notepad si nu merge crying am dat si restart la pc si tot degeaba nu s-a schimbat nimic oare ce se poate face? puppy dog eyes

| Dlk_Ralw_1986 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si nu merge deloc sa fac cum a zis stanly7 sad

| Iona_Zoe_1998 a răspuns:

Mersi mersi mersi a mers, wow, huh