| Raz11 a întrebat:

Am probleme cu PC-ul. Am nevoie urgent de ajutor. Cand am aprins PC-ul mi-a aparut inainte de a se incarca Windowsul ( am windows 7) ecranul negru si scria : Disk checking. Se incarcau nu stiu ce fisiere si la un momentdat s-a blocat. Am asteptat 10 min dar nimic. I-am dat rr la pc si am dat SKIP cand mi-a aparut din nou Disk Checking. Dar Pc se misca cam greu. Am vrut sa ii dau defragmentare dar nu imi mai arata partitia C? Ce s-o fi intamplat oare. Si chestia cu Disk Checking imi apare de fiecare data cand pornesc pc-ul, si daca nu dau Skip se blocheaza. Ma puteti ajuta, va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai ce-ti spune tie Disk Checking? De cate ori ti-a dat mesajul asta nu te-ai prins ca ai HDD-ul busit? Plus ca ai spus ca ti se misca PC-ul greu. Ti-a spus tot ce-l doare saracul...

| Raz11 explică (pentru K0sti):

Am rezolvat problema. Separe ca erau cativa registri ( cred ca asa le zice) ce trebuiau reparati. Disk Checking a durat cam 1 ora si ia reparat. Apoi am dat o defragmentare si acum merge la fel de bine ca atunci cand l-am cumparat. Cred ca am avut probleme cu niste virusi. Oricum mi-am luat un antivirus mai bun. Mersi ca mi-ai raspuns. happy

| K0sti a răspuns (pentru Raz11):

Pentru putin! Dar eu tot raman la ideea mea ca HDD-ul tau are ceva probleme. Eu cred ca are ceva bad-uri pe el. Sper sa ma insel! La disk checking s-ar putea sa fi "reparat" acele bad-uri, dar asta numai pentru moment. De obicei ele reapar in alte locatii!

| Raz11 explică (pentru K0sti):

Pai si cum as putea sa rezolv problema definitiv?

| Antyss08 a răspuns (pentru Raz11):

Încearcă cu acest program.
http://www.ashampoo.com/......DD-Control

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Din pacate nu are rezolvare decat pe perioade scurte. Un HDD care incepe sa faca bad-uri, le va face mereu. Degeaba le marchezi tu cu diverse programe si le ascunzi de moment, pentru ca vor apare altele!

9 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Trebuie sa Reinstalezi WINDOWSUL ai niste virusi cred.

| Antyss08 a răspuns (pentru ReusxD):

Te rog să nu mai răspunzi eronat.

| Antyss08 a răspuns (pentru ReusxD):

Lasă să termine până la capăt, face bine ce face.
Dacă și după ce a terminat face același lucru lasă-mi de știre