| IneedYouAlotBabe a întrebat:

Am probleme cu port fowarding, nu pot fowarda un port. Pot doar pe o adresa locala precum 192.168.1.4 dar e degeaba pentru ca sa zic pe canyouseeme.org e ipul meu iar portul nu funcționează pe ipul meu ci doar pe adrese locale. Ajutor?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi adresa Ipv4 cand il faci.
Dezactivezi Windows Firewall(la mine de asta nu mergea).

| IneedYouAlotBabe explică (pentru anonim_4396):

Frate pentru aia care nu înțeleg firewallul e dezactivat, portul merge dar doar local, l-am făcut e ipv4 e tot ce trebuie pe alt computer am putut folosi portul la fel cat și pe tel dar nu pe dispozitive de pe altă sursă de net

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Ce ruter ai?

| IneedYouAlotBabe explică (pentru Konstantin_LA_1991):

Un Telekom smartbox. Modelul exact tb să îl caut