| ELNuInvataMomentan a întrebat:

Am pus ieri o intrebare in care spuneam ca mi-am luat un laptop si se misca foarte incet( Acer a515-41g-18SA, cu AMD quad Core a12-9720p pana la 2. 6Ghz, AMD Radeon RX 540 2gb VRAM, 4GB DDR4, 1000GB HDD).
Acum, am pus alt windows 10 si se misca mai bine, dar tot nu mi se pare ca se misca asa cum ar trebui. Adica pentru procesor cu 2. 6ghz, quad core mi se pare extrem de incet(pe browser mai ales), chiar mai incet decat cel vechi care avea procesor quad core cu 2. 2ghz(da, chiar merge mai incet, am verificat).Am uitat sa precizez ca jocurile merg bine, fara probleme majore.
Chiar nu mai stiu ce sa fac! Am instalat driverele de pe Acer sugerate pentru tipul meu de laptop.
Ce imi recomandati? Sa incerc cum este cu windows 7/ sa il returnez inapoi in service/orice alta solutie pentru ca am ramas fara idei?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza Linux si nu vei mai avea probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai pe windows 10, e cel mai bun, fa-ti mereu update la windows, descarca ccleaner si curata pc-ul de erori, iti trebuie si un antivirus daca nu ai deja..mda,si laptopul meu mergea cam greu la inceput, acum dupa 1 luna merge brici.

| MajinVegeta a răspuns:

Foloseste Edge, sau incearca si alte browsere.winking
Windows 10 merge cel mai bine. Saptele e mai incet. Asa am observat eu.