| SakuraTheCherryBlossom96 a întrebat:

Am pus niste jocuri in cosul de gunoi pentru ca voiam sa instalez un joc care ocupa cam mult spatiu. Dar cand am pus jocurile inapoi in folderul de unde le-am sters nu erau toate.Am incercat sa le recuperez cu Recuva si cu alte programe de recuperat fisiere si nu l-eam gasit.Naspa e ca nu mai stiu numele jocurilor sterse. Ce sa fac in privinta asta pentru ca vreau neaparat inapoi jocurile alea.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ca sa stii pe viitor, cosul ala e de fapt un folder/director. Daca pui ceva in el nu va face acel ceva mai mic. Recycle Bin e o plasa de siguranta in caz ca te razgandesti dupa ce ai sters ceva. Daca windows are nevoie de spatiu (in cazul tau ai instalat acel joc), incepe sa stearga din Recycle Bin. Daca nu le-ai gasit nici cu recuva, nu mai ai ce face decat sa-ti amintesti numele jocurilor. Vezi ca poate mai ai scurtaturile lor pe desktop sau in Start - Programs.

| CM7YRE a răspuns:

Da-i un system restore vezi daca mai sunt urme de jocuri pe undeva si gasesti macar numele lor tongue

Shin
| Shin a răspuns:

Doamne cate "dume" citesti din cateva posturi laughing Care mai de care, din pacate mai mult din auzite... tongue
1. Daca stergi ceva (adica muti in recycle bin) nu faci altceva decat sa "muti", deci spatiu per total nu o sa eliberezi. Daca jocurile erau in C: (sau partitia unde este instalat windows-ul) punand ceva in recycle bin chiar nu o sa-ti modifice spatiul cu nimic.
2. Daca ai optiunea setata in recycle bin de a folosi doar un procentaj (10% default) din partitia windows-ului ca spatiu pentru depozitare, atunci tot ce pui peste va sterge automat ce era inauntru deja. Acesta este probabil si cazul tau, tot ce ai pus peste a sters ce pusese-si inainte cu cateva secunde, tocmai de aceea cand ai dat restore, ti-a returnat doar o mica parte din informatiile depozitate (ultimile introduse). De recuperat poate recuperezi date, chiar foarte multe, problema la jocuri insa, este ca ai nevoie de TOATE fisierele acestuia, daca-ti lipseste 1% din joc, degeaba ai gasit restul de 99%. Adu-ti aminte numele jocurilor si reinstaleaza-le.
Numai bine, Shinwinking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai scris ceva mare si nu aveai spatiu suficient, ti-a scris peste continutul cosului, ceea ce inseamna ca sunt irecuperabile.

| thealchemist a răspuns:

Daca nu le stergi cum ar putea sa-ti salveze spatiu, chiar daca le-ai pus la cos?
spatiul rezultat a venit de la stergerea lor, nu de la mutarea la Recycle Bin. acum ai nevoie de cele mai puternice programe de recuperare, dar in cel mai bun caz dureaza zile numai pentru scanarea HD, iar ca sa le salvezi trebuie sa stii cum se numesc.
daca nu stii, cel mai bine e sa o iei de la inceput, sa cauti din nou jocurile respective.

| GdX a răspuns:

Baga ma un restore de hard si ai si primele date scrise pe el. Scoti totul la iveala chiar daca l-ai formatat de 1000 de ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... daca ma gandesc bine draga mea ai fii putut sapui jocurile acelea pe stic si acolo sa le ai! La asta nu te-ai gandit? Ei bine trebuie sa fie cineva drag cu cine tii contactul ca sa iti zica numele jocului nu? Uitae in arhiva poate descoperii ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai incearca