| anonim_4396 a întrebat:

Am reinstalat windows'ul si in Network Connections nu imi apare nimic.Nici la System-device manager nu imi apare network adapters...Stie cineva solutia?

Am instalat Windows 7, iar eu nu gasesc drivere pentru placa mea de baza ASUS P5LD2-X/GBL decat pentru windows XP si Vista sad

Chiar am nevoie de ajutor! Multumesc

Răspuns Câştigător
| floryn1993 a răspuns:

Este buna placa acesta de la eMAG, dar placa de retea se duce mai greu dintr-un pc, decat alte componente, dar merita sa o cumperi, nu este asa de scumpa, happy

9 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ar trebui să meargă alea de Vista în modul de compatibilitate. Altfel, ești nevoit să-ți cumperi o placă de rețea.

| K0sti a răspuns:

Iti cumperi o placa de retea, simplu!

| Radu284 a răspuns:

Alea de Vista nu merg?

| Domino2018 a răspuns (pentru Radu284):

Nu merg cand incepe instalarea imi da eroare sad

| RaduTN a răspuns:

Pai, daca nu au oferit support la windows 7 inseamna ca nu este recomandat windows 7. La fel imi spune si mie si am windows vista 32 biti.

Bft wave

| Nelu62 a răspuns:

Https://driverscollection.com/? H=P5LD2-X/GBL&By=ASUS&SS=Windows%207

| floryn1993 a răspuns:

Incearca programul acesta, descarca si dai sa scaneze, http://www.drivereasy.com/

| Domino2018 a răspuns (pentru floryn1993):

Cineva i-mi zice ca este arsa placa de retea pentru ca nu apare nimic in device manager, credeti ca aceasta este buna pentru PC meu http://www.emag.ro/......EMZ3TBBBM/

| floryn1993 a răspuns (pentru Domino2018):

Este buna placa acesta de la eMAG, dar placa de retea se duce mai greu dintr-un pc, decat alte componente, dar merita sa o cumperi, nu este asa de scumpa, happy

| Master_Symbian_1991 a răspuns:

Nu ai ce sa faci... daca nu gasesti drivere pe site-ul oficial asta inseamna ca doar pentru xp si vista