| davidstefan12345 a întrebat:

Am reinstalat windows (xp) si nu merge netul. AM SI ROUTER DAR ACELA MERGE! Cand intru la setari in folderul Network Connection este gol!

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

In adaos fata de ce a spus Kalashnikovici, recomand urmatoarele:
Intra in Device Manager (click dreapta pe My Computer -> Manage) si vezi daca exista dispozitive cu semnul intrebarii acolo. Daca ai ceva de genul "Ethernet Adapter" sau "Network Controller" cu semnul intrebarii, atunci nu ti-ai instalat toti driverii. Poti gasi toti driverii de placa de retea aici: http://driverpacks.net/driverpacks/windows/xp/x86/lan/12.05 dar daca nu stii sa instalezi manual un driver in Windows XP, sugerez sa chemi pe cineva.

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Instaleaza driverul de retea LAN,

| Kalashnikovici a răspuns:

Vezi daca ai placa de retea, daca ai scoate-o din calculator si pune-o la loc, daca tot nu merge incearca sa iei alta placa de retea(Este cea in care bagi net-ul). Calculatorul are 2 sloturi pentru asta, integrata si simpla. Daca nu iti permiti una, incearca sa bagi firul de net in cea integrata.
Si mie mi s-a intamplat la fel si asta a fost problema.