| anonim_4396 a întrebat:

Am resetat din fabrica soba pe peleti si acum nu mai porneste deloc, stie cineva de ce nu mai porneste dupa ce este resetată din fabrică?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuiesc facute din nou toate reglajele si conditiile de pornire.
Citeste in Manualul utilizatorului, primit cu centrala!

| IceRope a răspuns:

Probabil că nu mai pornește fiindcă trebuie setate din nou niște valori la care să se raporteze. Neavând aceste valori introduse, centrala nu mai știe ce să ia în calcul. Este o chestie de siguranță în exploatare. Cheamă un tehnician priceput.