| Transformice1 a întrebat:

Am reusit sa ma conectez prin ssh de pe windows pe linux cu ajutorul programului PuTTY, dar cum pot realiza conexiunea si invers? De pe linux pe windows?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Mai intai setezi PC-ul cu Windows sa accepte conexiuni RDP:

http://support.microsoft.com/......connection

Apoi de pe Linux folosesti un client RDP - de exemplu Remmina.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie ca windows ul sa suporte ssh ul, pentru asta ai nevoie de instalezi un server are sa suporte astfel de operatiii. OpenShh ar trebui sa mearga si pe windows, desi nu am folosit si nu stiu