| anonim_4396 a întrebat:

Am Samsung Galaxy Grand Prime si calculator cu Windows XP.Nu sunt compatibile pentru transferarea fisierelor.Cum le pot face compatibile?

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca fisierele sunt pe cardul de memorie instalat in telefon, transferul lor se poate face cu usurinta.
Daca vrei sa copiezi fisiere transferabile din memoria interna, ai nevoie de un soft, pe care ti-l ofera chiar Samsung. Se numeste Kies.
http://www.samsung.com/in/support/usefulsoftware/KIES/

| dannyel86 a răspuns (pentru doctorandus):

Cineva se plange ca aplicatia contine virusi! Mare grija ce instalezi pe telefon!
E mai sigur sa folosesti metodele recomandate de producator.
Fiecare face ce vrea cu telefonul lui,
Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

| doctorandus a răspuns (pentru dannyel86):

Eu pe Android am vreo sase antivirusi. Niciunul nu s-a plans depre Airdroid si il folosesc de mult. Bine, are si portiuni cu plata, dar p-alea nu le-am folosit niciodata.

| doctorandus a răspuns (pentru dannyel86):

A, da, aplicatia pentru Windows (de care n-am avut niciodata nevoie) instaleaza soft de reclame de la Yahoo.