| ChircaNNNNNN a întrebat:

Am scapat lapropul jos si e indoit intr-un colt, coltul de langa balamala chiar langa locul unde se baga incarcatorul, si cand deschid clapa cu ecranul mi se desface acea margine ce acopera ecranul. Daca ma duc sa il duc la garantie o sa mi-l repare avand in vedere ca nu e influentata acea balamale de faptul ca e indoit chiar locul ala unde se baga la incarcat chiar daca e in apropiere? Sau exista vreo sansa sa imi repare la garantie si acea indoitura?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu, nu prea ai sanse.
Deteriorarile fizice scot intreg aparatul din garantie.
Aceea margine se desface deoarece dedesubt probabil este rupta balamaua si/sau carcasa, care trebuie schimbat. In caz contrar, daca nu se inlocuieste, risti sa ramai fara intregul ecran sau chiar laptopul total nefunctional!
Te anunt d-inainte: de obicei aceasta manopera + piesele pot costa chiar cateva sute de lei, in functie de fabricant si model - asta daca se gaseste piesa de schimb.

| Adiav a răspuns:

De obicei orice magazin care iti ofera garantie la un produs, daca acel produs a avut socuri (a cazut pe jos, sau a fost lovit) isi piede garantia, nu o sa se mai repare prin garantie, doar contracost.