| linaayuzawa a întrebat:

Am scapat o cana cu apa peste telefon[Nokia 6300], dar l-am luat repede. Si cand dau sa-l pornesc stau doar beculetele aprinse, dar nu se porneste. L-am pus intr-un bol cu orez. Este vreo sansa sa mai functioneze?

4 răspunsuri:
| trisoru a răspuns:

Da, ai sanse 80% daca scoti in momentu asta bateria si 2 zile nu te atingi de ea, apoi bagi iar bateria in tel si dai drumu, revino cu raspuns chiar is curios daca iti merge pe marti, Bafta

| linaayuzawa explică (pentru trisoru):

Azi dimineata l-am deschis si merge. Doar ca nu are semnal.

| trisoru a răspuns (pentru linaayuzawa):

Poate cartela de vina, schimb-o

| Neluuu a răspuns:

Scoate repede bateria si punele pe amandoua pe calorifer la caldura, telefonul cu butoanele in jos.Lasale la caldura o zi intraga, trebuie sa mearga. Bafta.