| mtw123 a întrebat:

Am schimbat hdd ul cu un ssd si acum imi apare ecranul in acest mod cand il pornesc. Sa fie din cauza windowsului? Trebuie reinstalat?
https://postimg.cc/fkpTBWy0

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

S-a miscat cablajul placii video si nu mai face contact bine (sau s-a defectat ceva la placa video).
Probabil, cand ai umblat in laptop, ai facut ceva miscare gresita.

| mtw123 explică (pentru Bula):

Deci nu are legatura cu windowsul? Si ce pot face in acest sens?

| Bula a răspuns (pentru mtw123):

Cel care a montat SSD-ul trebuie sa suporte costul reparatiei de la un service.

| doctorandus a răspuns:

Dap, SSD-ul nu are sistem de operare.

| Brizbriz a răspuns:

Doctorandus ti-a raspuns corect
GANDESTE SINGUR
windows-ul era pe hdd
acum ai pus un ssd
DE UNDE **BALARII** SA FIE WINDOWS PE SSD?!?
a venit zana maseluta si l-a pus in timp ce tu dormeai?!?

deci, trebuie pus windows pe ssd