| RbrtMarian a întrebat:

Am schimbat monitorul de la pc cu un tv.Cand am schimbat inapoi pe monitor au aparut purici pe tot ecranul.Am inchis pc-ul si cand sa il deschid din nou nu se mai deschidea deloc.L-am scos din priza si l-am bagat inapoi si am observat ca nici beculetul de la placa video care arata ca primeste curent nu se mai aprinde.Ma gandesc ca cel mai probabil a murit sursa, dar care e treaba cu puricii?

2 răspunsuri:
| laurentiutirei a răspuns:

Pe monitorul de la pc nu are cum sa iti apara purici.
ce anume nu se mai aprinde pc sau monitorul nu te ai exprimat bine daca era de la placa viedeo nu iti aparea nimic pe ecran iti aparea ca nu are semnal monitorul no signal etc

| RbrtMarian explică (pentru laurentiutirei):

Exact purici apareau.Si am gasit pe net altii care au avut aceeasi problema cu puricii. Unitatea nu se mai aprinde, monitorul nu are nimic, inca functioneaza.