| Florin_Avram_1978_O6mM a întrebat:

Am schimbat pcb cu i7 in loc de cea veche si primesc bluescreen cu eroare ca nu poate sa incarce windows, am 12gbram hdd 2 t video gtx 630 1g 128 bit

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica in specificatiile placii de baza (manualul utilizatorului) daca placa de baza suporta noul procesor.
Daca da, descarca driverele necesare placii de baza tot de pe site-ul producatorului.

| Florin_Avram_1978_O6mM explică (pentru Bula):

Si cum le instalez daca nu imi intra in windows?

| Bula a răspuns (pentru Florin_Avram_1978_O6mM):

Daca in timpul instalarii ai deja BSD, atunci verifica intai in manual compatibilitatea, dupa care testeaza hardware, mai ales placa de baza si procesorul! Pentru asta ai nevoie de un set de programe specializate si bootarea sistemului de pe un CD sau stick USB.