| Alexandru_Robert_1980_yT7z a întrebat:

Am schimbat procesorul la laptop Acer 5315 era de 1. 86 am pus de 2.40. am pornit laptopul mi s-a deschis o imagine alba la 5 sec s-a oprit de ce?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Din mai multe motive, dar cel mai important ar fi ca nu e compatibil cu placa de baza!
N-ai auzit niciodata pe nimeni spunand ca componentele unui laptop NU se pot schimba in afara de ram si hdd? oare de ce? Pentru ca NU se fac componente separate de acest gen pentru laptop-uri! Vrei sa schimbi ceva, trebuie sa schimbi cu placa de baza si cu tot ce este pe ea!
Chiar daca acum ar fi pornit, mai tarziu sigur ai fi avut diferite erori...
Deci pune-l inapoi pe cel vechi daca nu e ars sau daca e ars atunci schimba placa de baza cu tot sau ia-ti alt laptop! Bafta!