| TechHelper a întrebat:

Am schimbat ventilatorul la o placă de bază acum nu mai prinde semnal la monitor. VGA e conectat corespunzător. Ce să fac?

Urgent.

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Verifica daca toate conexiunile sunt ok iar in caz ca ai umblat la procesor verifica sa nu fi indoit vreun pin. In prealabil scoate si bateria de BIOS a placii de baza timp de cateva minute.

| darrio2007 a răspuns:

Ventilator la placa de baza? Schimba-ti numele de aici ca nu corespunde.

| TechHelper explică (pentru darrio2007):

Ventilatorul e ok. VGA e ok. Hardiskul nu spune nimic si nici nu prind semnalul VGA. Meniul monitorului nu se deschide. Monitorul si VGA ul nu da sursa. Calculatorul e cumparat de la Flanco de 6 ani in 2009 si el e Point Plus. Monitorul e Philips

| K0sti a răspuns:

Eu nu vad niciun ventilator la placa de baza?

| CPAElites a răspuns:

Poti face o poza in unitate?

| KillaNoFilla a răspuns:

Ai schimbat vetilatorul la procesor? daca da presupun ca ai pus pasta termala.Asigurate ca totul e la locul lui,daca e si tot nu merge,atunci scoate rami, placa video si dai drumu, daca face bipuri inseamna ca ii totul e inregula cu placa de baza, procesorul, psu...