| -=AleCS=- a întrebat:

Am schinbat windowsul, am avut windows 7 trial, mi-a expirat licenta, ma rog. Am instalat windows vista ultimate, dar nu am putut sa ii dau boot, sa sterg partitia sa fac alta noua, nu imi aparea chestea aia, si l-am instalat asa ca ori ce alt program. Merge pefect, (asta a fost in urma cu 1 luna, 2) doar ca inca mai am vechiul windows instalat, am sters cat am putut dar nu ma lasa sa il sterg pe tot. E in jur de 10gb windowsu vechi si cam am nevoie de spatiul ala, am in total vreo 75GB... cum sa fac sa il sterg? Dau delete sau shift delete, dau allow, yes prosiile alea dar tot nu pot... Stie cineva?

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Windowsul vechi se afla in windows old si se sterge ca orice folder, numai acela trebuie sters sau foloseste si asta clic dreapta pe C\proprietati\curatire disc\bifeaza tot si clic pe curatire fisiere de sistem\mai multe optiuni\in partea de jos curatare\sterge\ok\sterge fisiere

| Danιel a răspuns:

Windows Vista si 7 restrictioneaza permisiunile de modificare a fisierelor de sistem. Asadar, intai va trebui sa setezi privilegiile fisierelor cu acces deplin al contului tau si apoi sa le stergi.

| piciuk a răspuns:

Reformateaza-l, dar fa rost de un CD caruia poti sa ii dai boot, pentru ca daca faci tot cu cel pe care il ai acum vei capata inca un folder cu windows.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca nu poti formata hard'ul?
daca poti formata, formateaza si totul va fi bine.
*nu uita sa faci un backup