| DariusOvidiu a întrebat:

Am si eu aceeasi problema. Am garantie la telefon (samsung Galaxy Ace) si l-am scapat din greseala de pe birou pe parchet exact cu ecranul. Touchscreen-ul functioneaza ok, doar Gorilla Glass s-a spart intr-un colt. Am sanse sa mi-l repare daca am garantie, si daca nu, cam cat m-ar costa sa il repar contra cost. Va rog HELP ME!

Răspuns Câştigător
| mobile a răspuns:

Nu ti-l repara in garantie, este vina ta ca l-ai spart, garantia acopera doar defectiunile de fabricatie. Du-l la service si afli cat va costa reparatia. Numai bine!

| DariusOvidiu explică (pentru mobile):

Nu mi-l poate repara nici daca ii zic o minciuna? nail biting

| DariusOvidiu explică (pentru mobile):

Nici chiar daca ii zic o minciuna, nu mi-l poate repara? nail biting ...Ca mi-a fost facut cadou telefonul ..si nu as vrea sa dezamagesc.

| ChioruL14 a răspuns (pentru DariusOvidiu):

Ce minciuna ai putea sa zici pentru coltul ecranului? e clar vina ta acolo... daca faci o treaba, fa-o calumea. ca sa fie plauzibila problema, nu stiu, i-as da una in ecran, l-as topi un pic pe la colturi, as scurtcircuita bateria si gata, o bagi pe aia "domne l-am bagat in priza si mi-a bubuit" si pac telefon nou. dar trebuie sa fii atent la suruburi sa nu se vada ca e umblat in el si asta inseamna frauda. in principiu daca faci cum trebuie, ai telefon nou, daca se prind baietii...ramai cu el mai varza ca la inceput.
per total, daca nu te pricepi, fa cum a zis Ioandelasal. nu-i scump un display la telefonul tau. daca aveai un telefon al carui display costa aproape cat telefonul, atunci se merita sa-l dai "dauna totala"

| Ioandelasal a răspuns (pentru DariusOvidiu):

Nu ai ce minciuna sa zici, cand l-ai luat nu era spart si nu se sparge singur.

7 răspunsuri:
| MYK3 a răspuns:

Nu ai gorila glass:*

| mobile a răspuns:

Salut,
Daca ai nevoie de touchscreen pentru galaxy ace iti recomand magazingsm.ro, sunt cele mai mici preturi din Romania : touch screen s5830 original http://www. magazingsm.ro/piese-telefon/touch-screen-Samsung-s5830-11813
Salut!

| DariusOvidiu explică:

Am aflat cat costa intr-un Service GSM: 160 lei.