| Necunoscut225 a întrebat:

Am și eu nevoie de ajutor, am un pc, e ok părerea mea pe partea de componente, am încercat să mai bag un ram, l-am aprins, am văzut ca nu citește ramul, a mirosit un pic a ars si l-am scos si acum nu se mai aprinde pc ul, știți cumva de la ce ar putea fi? Mulțumesc

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni aici. Mergi la service! Poate fi ars RAM-ul sau soclul. Poate fi stricata si toata placa de baza. Mai bine intrebai inainte de a pune RAM-ul. 100% ai pus un RAM care se alimenteaza la o tensiune mai mica.