| PeLeU a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.
Cand eram mai mic am cazut cu bicicleta si m-am lovit cu ambii incisivi de o pietricica si i-am gaurit pe amandoi.
Intrebarea este problema asta se poate rezolva, doresc sa-mi pun dupa sarbatori aparat dentar fix si mi-e frica ca o sa-mi sparga.
Exista vreo solitie ca sa pot scapa de problema asta, vreo substanta care sa ii umple sau implantul dentar?
Mentionez ca din cauza asta sunt foarte stresat in ultimul timp.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Problema asta se poate rezolva oricând și foarte repede de către un dentist. Îți va pune o plombă cu exact aceeași culoare ca a dinților și nu se va vedea deloc.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se umple cu maerial dentar.